Gdyby... Całkiem inna historia Polski Elżbieta Olczak

ISBN:

Published: 2008

Paperback

208 pages


Description

Gdyby... Całkiem inna historia Polski  by  Elżbieta Olczak

Gdyby... Całkiem inna historia Polski by Elżbieta Olczak
2008 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 208 pages | ISBN: | 4.62 Mb

Historia kontrfaktyczna, zwana też alternatywną, od lat fascynuje nie tylko historyków. Próby odkrycia „co by było gdyby” wciąż podejmują rzesze artystów, filmowców i pisarzy. Każdy z nas czasem zastanawia się, co by było, gdyby nasze życie potoczyłoMoreHistoria kontrfaktyczna, zwana też alternatywną, od lat fascynuje nie tylko historyków. Próby odkrycia „co by było gdyby” wciąż podejmują rzesze artystów, filmowców i pisarzy. Każdy z nas czasem zastanawia się, co by było, gdyby nasze życie potoczyło się inaczej.

Korci też do zadawania pytań o najważniejsze punkty naszej historii: co by było, gdyby Mieszko I nie przyjął chrześcijaństwa? Co by było, gdyby nie doszło do rozbiorów? Co by było, gdyby II wojna światowa miała inny przebieg? Co by było, gdyby nie wprowadzono stanu wojennego? Czy nasza historia wyglądałaby inaczej?Książka ta obejmuje 20 takich wydarzeń z bogatej historii naszego kraju. Oddane w ręce historyków posłużyły one za punkt wyjścia do rozważań, „co było gdyby…”.

Ponieważ nie nakładaliśmy żadnych ograniczeń na twórców esejów, niemal każdy z rozdziałów jest inny. Można odnaleźć wśród tekstów zarówno swobodnie zarysowane, niemal epickie obrazy, jak i dokładną historyczna analizę faktów i ich alternatywnej wersji. Tym samym wyobraźnia czytelnika nie pozostaje niczym ograniczona.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Gdyby... Całkiem inna historia Polski":


aleokazja.com.pl

©2012-2015 | DMCA | Contact us